Rowerowa Stolica Polski 2024

1 czerwca wystartowała ogólnopolska rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski, której organizatorem jest Miasto Bydgoszcz. Rowerowe zmagania potrwają przez cały czerwiec. To już szósta edycja zabawy. Do konkursu zgłosiło się 149 samorządów (w tym 53 miasta prezydenckie). Będzie się działo! Równolegle odbędą się dwie rywalizacje: dla miast prezydenckich i dla gmin.
O co walczymy?
Rowerowa Stolica Polski to przede wszystkim dobra zabawa dla tysięcy rowerzystów z całej Polski. Nie zabraknie jednak nutki rywalizacji i nagród dla najlepszych. Samorządy powalczą o Puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Statuetki mają charakter przechodni.
Puchary czekają też na miasta i gminy w pięciu kategoriach pod względem liczby mieszkańców.
Do trzech pierwszych miast i gmin trafią samoobsługowe stacje naprawy rowerów firmy Ibombo. W tym roku mamy też jedną dodatkową nagrodę specjalną – rowerową stację myjącą EKOclean-Bike.com – dla miasta, w którym będzie największy współczynnik aktywnych rowerzystów względem liczby ludności.
Dla najlepszych rowerzystów i rowerzystek, zarówno w rywalizacji miejskiej jak i gminnej w kategorii open przygotowaliśmy vouchery na zakupy do sklepu internetowego centrumrowerowe.pl o wartości 1000zł, 750zł i 500zł. Dodatkowo otrzymają oni okolicznościowe medale, zestawy kosmetyków od FaleLokiKoki oraz sportowe gadżety Aktywne Miasta. Nagrodzeni zostaną również najlepsi w kategoriach wiekowych (panie i panowie) również voucherami do centrumrowerowe.pl o wartości: 150zł, 100zł i 50zł. Dodatkowo każdy samorząd uczestniczący w akcji jest zobowiązany nagrodzić swoich najlepszych trzech rowerzystów i trzy rowerzystki.
Zasady są proste
Wystarczy pobrać darmową aplikację Aktywne Miasta, dołączyć do RSP dla Miast 2024 (wybrać Puławy) i wybranej przez siebie grupy i ruszyć na rowerowe szlaki! Przez cały miesiąc będziemy kręcić kilometry, które wpadają w apce na konto – nasze, wybranej grupy i Miasta. Wyniki można na bieżąco śledzić w aplikacji.
Nie można brać udziału w obu rywalizacjach - musimy wybrać czy jeździć dla miasta czy gminy. Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny. W rywalizacji obowiązuje przelicznik – przejechane kilometry są przeliczane na punkty uwzględniające liczbę mieszkańców. Więcej szczegółów w ABC Rywalizacji https://www.aktywne.miasta.pl/news/125
Do zdobycia specjalne odznaki Rowerowej Stolicy Polski
RSP 1000 - ukończ 1000 km w czerwcu – w aktywności rower lub kolarstwo
RSP 1500 - ukończ 1500 km w czerwcu – w aktywności rower lub kolarstwo
RSP 2000 - ukończ 2000 km w czerwcu – w aktywności rower lub kolarstwo
W Puławach przez pierwsze 5 dni rywalizacji z aplikacji skorzystało już 929 użytkowników a przejechaliśmy łącznie ponad 68 tysięcy kilometrów. To daje nam 2 miejsce w rywalizacji ogólnopolskiej. Brawo Puławy!
Jednak pamiętajmy, że rywalizacja trwa do końca czerwca także kręcimy codziennie!!!
RYWALIZACJA 2024.png
ulotka_a5_trenning2.jpg
Powrót na początek strony