Nowy Rok na rowerze

Nowy Rok na rowerze 

Osiemnastoosobowa grupa puławskich rowerzystów pod kierownictwem Dyr MOSiR w Puławach Antoniego Rękasa postanowiła uczcić powitanie nowego roku 2008 udziałem w I Noworocznym rajdzie rowerowym.

 

 

 

            Wzorem innych miast punktualnie o godz. 12.00 z pod choinki ustawionej przed Halą Sportową MOSiR wyruszono na trasę pierwszego w tym roku rajdu rowerowego. Na trasie rajdu można było spotkać wielu znanych w Puławach miłośników rajdów rowerowych a wśród nich v-ce prezesa MPWIK – Wincentego Niewińskiego, właściciela PBM Klinkier- Tadeusza Boreczka, członków sekcji kolarskiej Pogoń na czele z Adamem Wojewódzką oraz braci Sztobrynów. Miłą niespodzianką  był udział w rajdzie 84-letniego Pana Stefana. Krótka przejażdżka ulicami miasta oraz trasą do ZA Puławy i lasem miejskim była doskonałą okazją do przewietrzenia się oraz wymiany wrażeń z przebytej przed kilkoma godzinami nocy sylwestrowej. Oczywiście, nie odbyło się bez wypicia symbolicznej lampki szampana, złożenia życzeń noworocznych i zjedzenia świeżo upieczonej kiełbaski.Na zakończenie rajdu wszyscy jego uczestnicy zapowiedzieli swój udział w rajdzie w 2009 roku.

Impreza ta pomimo niewielkiego rozgłosu trafiła na podatny grunt i spotkała się z wielkim uznaniem moich współtowarzyszy z puławskich szlaków rowerowych. Jestem przekonany , ze wejdzie na stałe do kalendarza imprez turystyczno-rekreacyjnych.

 

  
 
 

Copyright © 2010 Mosir Puławy. Wykonanie: Kamil Bugno, Krzysztof Lenart, ITPM24 | Redakcja: Katarzyna Suszek.