Terroryści na stadionie w Puławach

 Terroryści na stadionie w Puławach

W piątek (27 kwietnia) na puławskim stadionie MOSiR policja, w tym jednostki antyterrorystyczne, straż pożarna oraz inne służby ćwiczyły przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.

 

                                              

                

Ich zadaniem było uwolnienie zakładników przetrzymywanych w budynku hostelu "Olimpic" przez terrorystów. Ćwiczeniom przyglądała się m.in. wojewoda lubelska Jolanta Szołno-Koguc oraz prezydent Puław Janusz Grobel.

Zmaganiom polskich służb przyglądali się policjanci z Hiszpanii, Niemiec i Litwy, którzy podczas zorganizowanej po ćwiczeniach konferencji prasowej przyznali, że są pod dużym wrażeniem tego, co zobaczyli w Puławach.


Na stadionie w Puławach podczas treningu zawodników piłkarzy Anglii na płytę boiska wbiegło kilku uzbrojonych mężczyzn i bronią terroryzując zawodników.

Terroryści porywają piłkarzy i trenera ukrywając się w budynku szatni. Następnie mężczyźni sterroryzowali bronią dwóch piłkarzy i zagrozili ich zabiciem.
W tym samym czasie pod bramę główną podjechał samochód, z którego wysiadło pięciu zamaskowanych terrorystów. Oddali strzały do interweniujących policjantów. Jeden z mundurowych zostaje ranny. Kibice i postronni świadkowie w popłochu opuszczają trybuny.

             
Celem tego przedsięwzięcia było podniesienie poziomu wiedzy uczestników projektu w zakresie zapobiegania i zarządzania skutkami ataków terrorystycznych, jak również usprawnienie praktycznych umiejętności związanych z zastosowaniem jednostek specjalnych policji. To także doskonała okazja do wymiany doświadczeń między uczestnikami działań.


Tekst: KWP Lublin
                             

 

 

 

 

 

 

 

 

   Galeria - imprezy sportowe


   Galeria - turystyka i rekreacja


   Galeria - pozostałe

Copyright © 2010 Mosir Puławy. Wykonanie: Kamil Bugno, Krzysztof Lenart, ITPM24 | Redakcja: Katarzyna Suszek.