01.06.2020-16.08.2020 -ROWEROWA STOLICA POLSKI - KRĘĆ KILOMETRY DLA PUŁAW - TRENING
 07.06.2020 - 12.2020 - BIEGAJMY RAZEM - ZAJĘCIA BIEGOWO-RUCHOWE DLA MIESZKAŃCÓW - STADION MOSiR
 07.06.2020 - 12.2020 - NIEDZIELE Z NORDIC WALKING - TEREN PRZED PAŁACEM MARYNKI
 12.07.2020 - SPŁYW KAJAKOWY
 15.07.2020 - TURNIEJ DZIKICH DRUŻYN W PIŁCE NOŻNEJ
 18.07.2020 - TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ PLAŻOWEJ
 19.07.2020 - WAKACYJNY RAJD ROWEROWY "KRĘCIMY DLA PUŁAW"
 16.08.2020 - WAKACYJNY RAJD ROWEROWY "KRĘCIMY DLA PUŁAW"
 05.09.2020 - NARODOWY DZIEŃ TENISA - PUŁAWSKIE KORTY TENISOWE

 

Strona główna

Rowerowa stolica polski

KRĘĆ KILOMETRY DLA PUŁAW

 

 

 

 

 

Rower to idealna alternatywa w miejskiej, często zakorkowanej codzienności. Pedałując nie zatruwamy powietrza, jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi. Z roku na rok to coraz modniejszy środek transportu. Dlatego Bydgoszcz chce wspólnie promować aktywny i zdrowy tryb życia mieszkańców polskich miast. To już druga edycja Rowerowej Stolicy Polski.

Zasady rywalizacji są proste - rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. A co najważniejsze, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Wartością dodaną dla Włodarzy miast będzie pełna, szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. „mapa ciepła”. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowej. Oficjalny trening to także znakomita okazja dla nowych użytkowników, by poznali funkcjonalność bezpłatnej aplikacji Rowerowej Stolicy Polski. Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział  w zabawie.  Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody.

W tym roku, we wrześniu o zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski powalczy ponad  30 miast z całej Polski. W poprzedniej edycji użytkownicy, którzy przyłączyli się do akcji wykręcili ponad milion kilometrów. W tym roku do zabawy dołączyło kilkanaście nowych miast, w tym m.in. Puławy. Co oznacza, że rywalizacja będzie jeszcze bardziej zacięta, a rekord wykręconych kilometrów jest niemal pewny! Startujemy od 1 czerwca i kręcimy kilometry do 16 sierpnia. Przejechane na rowerze kilometry sumują się dla wskazanego miasta, być może poznamy tych, którzy mają największą chrapkę na Puchar. Zachęcamy do dołączenia do oficjalnego treningu miast wszystkich, którzy jeżdżą na rowerze. Każdy kto weźmie udział w treningu automatycznie bierze udział we wrześniowej rywalizacji.

Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta.

Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny!

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Prezydenta Miasta Puławy.

 

Linki do stron:

http://www.rowerowastolicapolski.pl/

https://www.facebook.com/PucharRowerowejStolicyPolski/

https://www.facebook.com/events/3030791816976914/

 

#rowerowastolicapolski


Szczegółowe informacje - Dział Organizacji Imprez tel. 81 458 62 60

 

Copyright © 2010 Mosir Puławy. Wykonanie: Kamil Bugno, Krzysztof Lenart, ITPM24 | Redakcja: Katarzyna Suszek.